تبلیغات
مطالب مفید در پزشکی - بیماری قلبی عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در کشور است image
free png file
 

بیماری قلبی عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در کشور است

یکشنبه 26 مهر 1388   10:28 ق.ظ

دکتر علیرضا مجدی روز سه شنبه به مناسبت روز جهانی قلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شعار امسال روز جهانی قلب "پیش به سوی سلامت قلب در محیط کار" نامگذاری شده است که بر ضرورت تحرک و کاهش پشت میز نشینی تاکید دارد.
وی اظهار داشت:بیماری های قلبی و عروقی شایع ترین علل مرگ و بیشترین ایجاد کننده معلولیت و از کارافتادگی در کشور ما و سایر کشورهای در حال توسعه هستند.
مجدی گفت: بیماری های قلبی و عروقی به یکباره ایجاد نمی شوند بلکه در طول زمان و با شیوه نادرست زندگی، کم تحرکی و تغذیه نامناسب و افراط در استفاده از مواد قندی و چربی ها بوجود می آید و در نهایت بروز سکته های قلبی و مغری را در پی دارد.
وی تاکید کرد: بی اطلاعی از دلایل بروز بیماری های قلبی و عدم اطلاع رسانی صحیح مهمترین عوامل بی توجهی مردم به این بیماری ها است.
رییس مرکز بهداشت مشهد گفت: از مهمترین عوامل بروز بیماری های قلبی می توان به رژیم نامناسب تغذیه، کم تحرکی، استرس و مصرف دخانیات اشاره کرد.
وی در توضیح رژیم غذایی نامناسب گفت: مصرف بیش از حد چربی ، مواد قندی و استفاده کم از سبزیجات و میوه جات تاثیر فراوانی دارد.
وی در این زمینه افزود: در تحقیق انجام شده از سوی این مرکز مشخص شد 22 درصد افراد در طول یک هفته گذشته در زمان تحقیق هر روز مصرف میوه داشته اند و 2/1 درصد نیز به هیچ وجه مصرف میوه را در برنامه غذایی خود نداشته و بقیه افراد به صورت یک تا پنج روز مصرف میوه داشته اند.


نوشته شده توسط : negin m