تبلیغات
مطالب مفید در پزشکی - ۸۰ درصد مرگ ناشی از بیماری های قلب و عروق قابل پیشگیری است image
free png file
 

۸۰ درصد مرگ ناشی از بیماری های قلب و عروق قابل پیشگیری است

یکشنبه 26 مهر 1388   10:36 ق.ظ

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امروز در همایش روز جهانی قلب افزود: با کنترل عوامل خطر بیماریهای بیماری های قلبی عروقی همچون دخانیات ، الگوی تغذیه ناسالم و کم تحرکی می توان تا حد زیادی از مرگ و میر ناشی از این بیماری جلوگیری کرد.
وی گفت: بیماری های قلبی عروقی شایع ترین علل مرگ و میر در خراسان جنوبی و کشور است.
وی با اشاره به ثبت سالانه بیش از 17 میلیون مرگ در دنیا بر اثر بیماریهای قلبی عروقی افزود: با توجه به این آمارها همه دست اندر کاران و مسئولان باید در امر کنترل و پیشگیری این بیماری گام بردارند.
وی شعار امسال روز جهانی قلب را "پیش بسوی سلامت قلب در محیط کار" ذکر کرد و افزود: هر چه به سوی زندگی مدرن پیش می رویم بیماریهای قلبی عروقی در درصد بیشتری از جمعیت خودنمایی می کند.
وی گفت: راه اندازی اتاق عمل جراحی قلب باز در بیرجند یکی از اقدامات لازم و مفید در تکمیل چرخه تشخیص و درمان بیماری های قلب و عروق این استان بوده است.
وی افزود: تاکنون 120 نفر در این استان تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفتند.
وی همچنین تامین پزشکان متخصص ، رسیدگی به وضعیت اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی، راه اندازی پایگاههای اورژانس جاده ای، تجهیزات بخش مراقبت های ویژه، نصب و راه اندازی دستگاه آنژیوگرافی عروق قلب و دستگاه تصویر برداری پیشرفته را از دیگر اقدامات انجام شده طی چند سال اخیر در استان ذکر کرد.


نوشته شده توسط : negin m