تبلیغات
مطالب مفید در پزشکی - بررسی تئوری جدید بحث انگیزی در مورد ام اس image
free png file
 

بررسی تئوری جدید بحث انگیزی در مورد ام اس

سه شنبه 24 آذر 1388   02:09 ب.ظ


نوع مطلب : ام اس (مالتیپل اسکلروزیس) ،

گروهی از پزشکان ایتالیایی در تحقیق روی درمانهای جدید ام.اس به نتایجی رسیدند که اگر بطور کامل اثبات گردد تحول بسیار بزرگی در زندگی این بیماران بوجود خواهد آورد.تحقیقات W5 CTV نشان میدهد این نوع درمان پیشرفت بیماری را متوقف می سازد.طبق مستندات بعمل آمده ی این تحقیق ،بیماران پس از طی مراحل ساده ، علائم بیماری اشان به طور ناگهانی متوقف می شود ، و اغلب موارد ، آنها قادر به ادامه زندگی عادی اشان می گردند.
این پژوهش ایتالیایی پرده از راز این بیماری ناتوان کننده که مدتهای مدیدی است پشت پرده مانده آشکار می سازد.تاکنون گفته شده است که بیماری ام اس،یک نوع بیماری خود ایمنی است که در آن بدن با حمله به سلولهای خودی ،سیستم عصبی مرکزی را درگیر می سازد و منجر به ضعف ، خستگی ، درد های مزمن و مشکلات بینایی می گرد. اما تحقیق حاضر این واقعیت را برملا می سازد که این بیماری ،یک بیماری عروقی است به صورت یک نقص بنیادی دررگهایی از گردن که اگر تشخیص داده شود می تواند قبل از ایجاد هرگونه ناتوانی درمان گردد
این نظریه توسط دکتر پائولو زامبونی، جراح عروق و استاد سابق دانشگاه در Ferrara ارائه شده است. ; Zamboni در انجام پژوهش خود دربیماران ام.اس متوجه شد که تقریبا تمام آنها یک نوع پیچیدگی و انسداد در رگ گردن بالایی خود و قفسه سبنه اشان دارند که باعث اختلال جریان خون در مغز می گردد.
او براین باور است که همین عامل موجب بیماری ام اس می گرددد.; Zamboni دستیابی به این موفقیت را فرصت جدیدی برای تحقیقات بیشتر دراین زمینه می داند.او با استفاده از سونوگرافی ، دریافت که تقریبا تمام بیماران ام.اس انسداد در رگ بالای گردن خود و قفسه سینه دارند در حالی که افراد سالم اینطور نبودند.

Zamboni اشاره می کند که این وضعیت ، موجب نارسایی وریدی مزمن مغزی- نخاعی می گزدد و معتقد است که در افراد با این شرایط ، خون نمی تواند به درستی از مغز تخلیه شود و این جریان واژگونه می گردد (موجب برگشت دوباره به مغز)که موجب ذخیره شدن آهن و تبدیل آن به ماده ای سمی در ماده ی خاکستری مغز می گردد و همین آهن اضافی موجب از بین رفتن میلین مغز و ایجاد اختلال در واکنش های دفاعی بدن و نهایتا ام.اس می گردد.
Zamboni امیدوار است که پزشکان دیگر با نگاه به این روند و پی گیری درمان به این شیوه بتوانند تحول آفرین باشند.کار دکتر Zamboni هم اکنون پزشکان و محققین زیادی را در کشورهای آمریکا و کانادا برانگیخنه است ،ازجمله دکتر رابرت zivadinovدردانشگاه بوفالو در حال تلاش برای تحقیق بیشتر روی این نوع درمان است و نمونه ای بالغ بر 1600 نفر داوطلب این طرح شده اند .
گامهای اول این تخقیق موفقیت آمیز بوده است و اکنون بیماران ام.اس در انتظار بهره گیری از این شیوه بسر می برند.دکتر Zamboni رویه درمانی که بکار گرفته است تحت عنوان" درمان رهایی بخش "نام برده است .او می گوید می توان تحت عمل جراحی و با استفاده از بالونها ( بادکنکهایی) رگهای مسدود شده را باز کرد و عروق کرونر را آنژیو پلاستی و ترمیم کرد.
اگر این امر در تحقیقات بیشتری به اثیات رسد انقلاب بزرگی در درمان ام.اس خواهد بود زیرا بطور کامل روند درمان این بیماری هلاک کننده را تغییر خواهد داد.مطالعات انجام یافته در ایتالیا چشمگیر است و در گروهی از بیماران مبتلا به عود و بازگشت(رایج ترین شکل ام.اس) که تحت این نوع درمان قرار گرفتند ضایعات فعال مغز یشدت کاهش یافت.همسر خود دکتر Zamboni که مبتلای ام.اس است و به این شیوه جراحی شده است از سه سال پیش تاکنون هیچ حمله ای نداشته است و سلامتی خود را باز یافته است.Zeppi بیمار 40 ساله نیز یکی دیگر از بیماران درمان شده به این شیوه است.و از نه سال پیش دچار حملات سخت و آزار دهنده ی ام اس بوده و از آن رنج می برده است.و هر چهارماه یک بار دچار حملات سنگین میشده .
او می گوید:تغییرات حاصل انگار زندگی دوباره به من بخشیده است.او یکی از اولین کسانی است که تحت عمل جراحی قرار گرفته است و دوتا از رگهای مسدود شده زیر گلویی اش که یکی 60 و دیگری 70 درصد انسداد داشت باز شد.
او می گوید این زندگی دوم من است و من بار دگر متولد شده ام.
آقای lipp بیمار دیگری است که به این طریق تحت عمل جراحی قرار گرفته و آزمایشهای پزشکان انسداد رگ زیر گلویی او را نشان داد و درماه ژانویه سال جاری به ایتالیا سفر کرد و تحت درمان قرار گرفت و انسداد رگهایش باز شد.او ده سال بود از حملات فزاینده ام.اس رنج می برد و علایم بیماری آنچنان شدید شده بود که دیگر قادر به کارکردن و انجام امور ساده ی زندگی خود هم نبود او می گوید: از یک سال پیش دیگر هیچ حمله ای نداشته ام و علایم بیماری ام زایل شده،احساس بسیار خوبی دارم ،احساسی رو یه سوی زندگی و ....
 
منبع:http://www.ms-links.org

نوشته شده توسط : مریم