تبلیغات
مطالب مفید در پزشکی - اصفهان با 4 هزار و 250 نفر بیمار مبتلا به ام اس بالاترین بیمار مبتلا به ام اس را در کشور به خود اختصاص داده است. image
free png file
 

اصفهان با 4 هزار و 250 نفر بیمار مبتلا به ام اس بالاترین بیمار مبتلا به ام اس را در کشور به خود اختصاص داده است.

سه شنبه 24 آذر 1388   02:14 ب.ظ


نوع مطلب : ام اس (مالتیپل اسکلروزیس) ،

اعتمادی فر رئیس انجمن ام اس اصفهان به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: بیماری ام اس در اصفهان بیشتر از نقاط دیگر کشور مشاهده می شود به طوری که استان فارس با 200 نفر،خراسان هزار نفر و استان مرکزی و تهران با 7 هزار نفر بیمار آمار بالایی را به خود اختصاص داده اند ولی اصفهان با 4 هزار و 250 نفر مبتلا نسبت به جمعیت استان بیشترین مبتلا را در کشور دارد.

وی نفوذ عامل خارجی به بدن و در پی آن تحریک دستگاه ایمنی بدن و در نهایت تخریب ماده سفید مغز را موجب ابتلا به این بیماری دانست و با بیان اینکه نظریه های مختلفی در مورد علت شیوع این بیماری عنوان شده است گفت: از جمله این نظریه ها می توان به عفونت بیماری های ویروسی به علت تراکم جمعیت و یا آلودگی های صنعتی اشاره کرد .
اعتمادی فر در مورد پیگیری علت شیوع این بیماری گفت: پیگیری علت این بیماری نیاز به پشتوانه مالی از سوی دولت دارد که با در نظر گرفتن بودجه برای تحقیق و بررسی علت شیوع بیماری این کار انجام خواهد شد.
اشتری متخصص مغر و اعصاب نیز در این باره گفت: تا چند ماه آینده داروهای خوراکی جایگزین داروهای تزریقی در حال مصرف بیماران ام اس می شود.
وی ادامه داد: برتری این داروها نسبت به داروهای در حال مصرف استفاده راحت تر و بدون درد و همچنین تأثیر بهتر آن می باشد
منبع:http://www.ms-links.org/


نوشته شده توسط : مریم